Tajemství zvané Baba Vanga

21. dubna 2010 v 12:48 |  Zajímavosti

V jihozápadním Bulharsku, v Sandansko-Petričské oblasti, 8 kilometrů severovýchodně od města Petrič leží vesnice Rupite. Již mnoho let míří na úpatí zdejšího vulkanického vrchu Kožuch kroky tisíců Bulharů i zahraničních turistů. Táhne je sem jak vidina koupele v místních léčivých termálních pramenech, tak především kostelík sv. Petky, jenž v místech prosycených osobitou vesmírnou energií nechala vystavět proslulá věštkyně a léčitelka Baba Vanga, která zde byla po své smrti v roce 1996 také pohřbena.
Baba Vanga, vlastním jménem Vangelija Pandeva Gušterova, se narodila v roce 1911 ve Strumici na území dnešní Makedonie. Již v dětství oslepla a brzy se u ní začaly projevovat výjimečné schopnosti. Když v dubnu 1941 předpověděla brzký počátek války na Balkáně, začala se pověst o ní rychle šířit po Bulharsku i za jeho hranicemi. Netrvalo dlouho a mezi lidmi, kteří zde hledali pohled do své budoucnosti, nechyběl ani bulharský car Boris III.
V již zcela jiné historické epoše se Vanga stala na popud tehdejšího prvního muže Bulharska Todora Živkova jakousi oficiální státní věštkyní, za což dokonce pobírala řádný plat. Její schopnosti a především její návštěvníci pochopitelně přitahovali také pozornost tehdejších tajných služeb - její dům byl doslova prošpikován odposlouchávacím zařízením.
Ani v popřevratových letech nepřestala být Baba Vanga využívána jak politickými špičkami, tak obyčejnými lidmi. Věštkyně byla jedněmi uctívána jako přírodní fenomén, druhými zatracována coby provozovatelka černé magie. K těm druhým patřili zejména někteří představitelé bulharské pravoslavné církve, kteří ji považovali za "prostředníka zlých duchů", člověka nízkého intelektu, bez vlastní vůle a možnosti ovládat své schopnosti. Experti, kteří ji dlouhá léta zkoumali, ji označili za paragnosta (proroka) s 80 % úspěšností předpovědí. Jiní jí však přičítali pouze silně vyvinuté telepatické schopnosti, tj. možnost číst lidem myšlenky.
Mezi její úspěšné věštby patřily např. smrt Indiry Gándhí, rozpad Sovětského svazu či nehoda ponorky Kursk. O Kursku například řekla: Kursk zatopí voda a nikdo nepřežije. Mnozí si mysleli, že má na mysli město Kursk a tak se této věštbě smáli.
Zajímavá je její předpověď, že v listopadu 2010 začne III. světová válka, která skončí v říjnu 2014.
Z jejích dlouhodobějších předpovědí vyjímám:
2028 - Vytvoření nového zdroje energie (asi řízená termonukleární reakce). Hlad je postupně překonán. Vypuštěná posádka s kosmickou lodí k Venuši.
2076 - Beztřídní společnost (komunismus)
2100 - Umělé slunce osvětluje odvrácenou stranu Země
2279 - Energie z ničeho (pravděpodobně z vakua nebo černé díry)
2288 - Cestování zpátky v čase (vynález cestování v čase?). Nové kontakty s mimozemšťany.
4304 - Vědci našli způsob jak vyhrát nad každou chorobou.
4509 - Poznání Boha. Člověk konečně dosáhl takové úrovně rozvoje, že může komunikovat s Bohem.
4599 - Lidé dosáhli nesmrtelnosti.
5078 - Rozhodnutí opustit hranice vesmíru. Ačkoli asi 40 procent obyvatel je proti tomu.
5079 - Konec světa.

Zdroj:internet,wikipedie,navychod.cz, revprirody.cz

Můj názor:Podle mne se tyto předpovědi stanou(jak dokazuje věštba o Kursku)... Také v jedné knížce(Habsburkové a nadpřirozeno) jsem se dočetla o jedné věštkyni z Francie a předpověděla 1., 2. svět. válku(obě, jak víte se stali...) a potom i 3. svět. válku, jako zde Baba Vanga... No uvidíme... Ale myslím si, že se všechno vyplní... Zajímalo by mne to komunikování s Bohem a cestování v čase, ale toho se už bohužel nedožiju :D :(

Co si o tom myslíte Vy??? Váš názor mne velice zajímá :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nejkamosky1950 nejkamosky1950 | Web | 22. dubna 2010 v 11:37 | Reagovat

ahoj,hekzý blog koukni na náš jestli chceš,a určitě zanech komentář a hlasuj v anketách.Ahoj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama